HMD Vibe 2
Τεχνικά χαρακτηριστικά HMD Vibe 2
Γενικά
| Μάρκα | HMD |
| Μοντέλο | Vibe 2 |
| Κατάσταση | Φημολογούμενο |
| Τιμές | €80 |
Σχεδιασμός
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μπλε, Ροζ, Μωβ |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (κατά των πιτσιλμάτων νερού) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP64 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.75 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1640 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 265 ppi |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Unisoc T8200 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2300 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.3 GHz – Cortex-A76 6x 2.1 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 @850MHz |
| Μνήμη RAM | 4GB, 6GB |
| Αποθήκευση | 64GB, 128GB |
| Εκδόσεις | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) 2 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 6000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 18 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ήχος | Διπλά ηχεία |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες HMD Vibe 2
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του HMD Vibe 2;
Η τιμή του HMD Vibe 2 είναι €80 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Διατίθεται το HMD Vibe 2 στα καταστήματα;
Όχι, το HMD Vibe 2 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του HMD Vibe 2;
Η οθόνη του HMD Vibe 2 έχει διαγώνιο 6.75 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το HMD Vibe 2 δίκτυα 5G;
Ναι, το HMD Vibe 2 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n3, n5, n8, n28, n40, n41, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το HMD Vibe 2;
Το HMD Vibe 2 διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.