BLU G91 Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά BLU G91 Pro
Γενικά
| Μάρκα | BLU |
| Μοντέλο | G91 Pro |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 26 Αυγούστου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 26 Αυγούστου 2021 |
| Κατάσταση | Εκτός παραγωγής |
| Τιμές | €150 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 165.2 mm (6.50 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.9 mm (3.03 ίντσες) |
| Πάχος | 8.9 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 201 g (7.09 oz) |
| Χρώματα | Χρώμα γραφίτη, Χρώμα φεγγαρόπετρου |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.7 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 393 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 85.3% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Helio G90 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.05 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.05 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G76 MC4 |
| Μνήμη RAM | 6GB |
| Αποθήκευση | 128GB |
| Εκδόσεις | 128GB 6GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τετραπλή κάμερα | 48 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.8 μm, 1/2.0" Μέγεθος αισθητήρα PDAF 5 MP, ƒ/2.2 ( Υπερευρυγώνιος φακός ) 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.0 |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 30 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 10 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b17 (700), b28 (700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v4.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το BLU G91 Pro
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες BLU G91 Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του BLU G91 Pro;
Η τιμή του BLU G91 Pro είναι €150 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του BLU G91 Pro;
Το BLU G91 Pro κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 26 Αυγούστου 2021.
-
Διατίθεται το BLU G91 Pro στα καταστήματα;
Όχι, το BLU G91 Pro δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν βρίσκεται πλέον σε παραγωγή. Μπορείτε όμως να το βρείτε σε μεταπωλητές.
-
Ποιο είναι το βάρος του BLU G91 Pro;
Το BLU G91 Pro ζυγίζει περίπου 201 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του BLU G91 Pro;
Η οθόνη του BLU G91 Pro έχει διαγώνιο 6.7 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το BLU G91 Pro δίκτυα 5G;
Όχι, το BLU G91 Pro δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το BLU G91 Pro;
Το BLU G91 Pro διαθέτει Τετραπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.