Blackview BV8900
Τεχνικά χαρακτηριστικά Blackview BV8900
Γενικά
| Μάρκα | Blackview |
| Μοντέλο | BV8900 |
| Ανακοινώθηκε | Κυριακή, 28 Μαΐου 2023 |
| Κυκλοφόρησε | Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2023 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €290 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 172.4 mm (6.79 ίντσες) |
| Πλάτος | 82.2 mm (3.24 ίντσες) |
| Πάχος | 19.8 mm (0.78 ίντσες) |
| Βάρος | 398 g (14.04 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Μπροστά: γυαλί Gorilla Victus |
| Χρώματα | Μαύρος, Πράσινο, Πορτοκαλί |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη Αντοχή στο νερό |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69K |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.5 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2408 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 406 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 71.8% |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass Victus, Ανθεκτικό σε πτώσεις (έως 1,2 μ), Σύμφωνο με MIL-STD-810H |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Helio P90 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.2 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A55 Cortex-A75 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GM 9446 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS |
| Εκδόσεις | 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 13 (Tiramisu) |
| Περιβάλλον χρήστη | Doke OS 3.1 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 64 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.97" Μέγεθος αισθητήρα Κάμερα με θερμική υποβοήθηση 5 MP |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Θερμική απεικόνιση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Αισθητήρες | Θερμικός αισθητήρας FLIR |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 10380 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 33 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Blackview BV8900
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Blackview BV8900;
Η τιμή του Blackview BV8900 είναι €290 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Blackview BV8900;
Το Blackview BV8900 κυκλοφόρησε επίσημα στις Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2023.
-
Διατίθεται το Blackview BV8900 στα καταστήματα;
Ναι, το Blackview BV8900 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Blackview BV8900;
Το Blackview BV8900 ζυγίζει περίπου 398 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Blackview BV8900;
Η οθόνη του Blackview BV8900 έχει διαγώνιο 6.5 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Blackview BV8900 δίκτυα 5G;
Όχι, το Blackview BV8900 δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Blackview BV8900;
Το Blackview BV8900 διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.