Asus ROG Phone 5s Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά Asus ROG Phone 5s Pro
Γενικά
| Μάρκα | Asus |
| Μοντέλο | ROG Phone 5s Pro |
| Εναλλακτικό όνομα | ZS676KS (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 16 Αυγούστου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 24 Αυγούστου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €2,000 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 172.8 mm (6.80 ίντσες) |
| Πλάτος | 77.3 mm (3.04 ίντσες) |
| Πάχος | 9.9 mm (0.39 ίντσες) |
| Βάρος | 238 g (8.40 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω μέρος: Gorilla Glass 3 Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: γυαλί Gorilla Victus |
| Χρώματα | Λευκό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.78 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2448 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 144 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 395 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 82% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1200 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass Victus |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888+ |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 5 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.995 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.995 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| Μνήμη RAM | 18GB |
| Αποθήκευση | 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 512GB 18GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake), Αναβάθμιση σε Android 13 (Tiramisu) |
| Περιβάλλον χρήστη | ROG UI |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 64 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.8 μm, 1/1.73" Μέγεθος αισθητήρα 13 MP, ƒ/2.4, 11 mm, 125° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) 5 MP ( Macro ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Πανόραμα Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps 720p @ 480 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 24 MP, ƒ/2.5, 27 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.9 μm |
| Χαρακτηριστικά | Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | HDR |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 6000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 65 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G 4 Gbps DL, LTE (7CA) Cat20 1400/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.1 USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GNSS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, DTS:X Stereo Speakers, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Συνδετήρας αξεσουάρ Quick Charge 5 USB Power Delivery 3.0 |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Asus ROG Phone 5s Pro
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Asus ROG Phone 5s Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Asus ROG Phone 5s Pro;
Η τιμή του Asus ROG Phone 5s Pro είναι €2,000 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Asus ROG Phone 5s Pro;
Το Asus ROG Phone 5s Pro κυκλοφόρησε επίσημα στις Τρίτη, 24 Αυγούστου 2021.
-
Διατίθεται το Asus ROG Phone 5s Pro στα καταστήματα;
Ναι, το Asus ROG Phone 5s Pro διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Asus ROG Phone 5s Pro;
Το Asus ROG Phone 5s Pro ζυγίζει περίπου 238 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Asus ROG Phone 5s Pro;
Η οθόνη του Asus ROG Phone 5s Pro έχει διαγώνιο 6.78 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Asus ROG Phone 5s Pro δίκτυα 5G;
Ναι, το Asus ROG Phone 5s Pro υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n79.
-
Πόσες κάμερες έχει το Asus ROG Phone 5s Pro;
Το Asus ROG Phone 5s Pro διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.