Apple iPhone 11
Τεχνικά χαρακτηριστικά Apple iPhone 11
Γενικά
| Μάρκα | Apple |
| Μοντέλο | iPhone 11 |
| Εναλλακτικό όνομα | A2221 (Διεθνές) A2223 (Κίνα, Χονγκ Κονγκ) A2111 (Διεθνές) iPhone12,1 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 10 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €164 $170.70 £129.95 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 150.9 mm (5.94 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.7 mm (2.98 ίντσες) |
| Πάχος | 8.3 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 194 g (6.84 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πλάτη: Corning-Made Glass Πλαίσιο: Αλουμίνιο (σειρά 7000) Μπροστά: γυαλί Corning-Made |
| Χρώματα | Μαύρος, Πράσινο, Μωβ, Κόκκινο, Λευκό, Κίτρινο |
| Ανθεκτικότητα | Αεροστεγές και ανθεκτικό στο νερό (βυθιζόμενο έως 2 μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Liquid Retina IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.1 ίντσες |
| Ανάλυση | 828 × 1792 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 326 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 79% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 625 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί ανθεκτικό σε γρατσουνιές |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Πυρήνες CPU | 6 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 7 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.65 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.65 GHz – Lightning 4x 1.6 GHz – Thunder |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | Apple A13 Bionic GPU (4 πυρήνες) |
| Μνήμη RAM | 4GB |
| Αποθήκευση | 64GB, 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | NVMe |
| Εκδόσεις | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 256GB 4GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | iOS 13.0, Αναβάθμιση σε iOS 26.4 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.4 μm, 1/2.55" Μέγεθος αισθητήρα Dual-Pixel PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 12 MP, ƒ/2.4, 13 mm, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1/3.6" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό LED Dual-Tone φλας |
| Χαρακτηριστικά | HDR (φωτογραφία/πανοραμική) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | HDR, Στερεοφωνική ηχογράφηση |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 12 MP, ƒ/2.2, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/3.6" Μέγεθος αισθητήρα |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
| Αισθητήρες | Αισθητήρας βάθους/βιομετρικός, SL 3D |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 3110 mAh |
| Αφαιρούμενη μπαταρία | Μη αφαιρούμενη |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Χαρακτηριστικά | Ασύρματη φόρτιση Qi Ενσύρματη φόρτιση από 0–50% σε 30 λεπτά (όπως αναφέρεται) |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Ταχύτητες δεδομένων | EV-DO Rev.A 3.1 Mbps, LTE Cat16 1024/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b11 (1500), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b21 (1500), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Θύρες USB | Lightning USB 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Face ID Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Apple Pay (πιστοποιημένο από Visa, MasterCard, AMEX) Υποστήριξη Ultra Wideband (UWB) USB Power Delivery 2.0 |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Apple iPhone 11
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Apple iPhone 11
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Apple iPhone 11;
Η τιμή του Apple iPhone 11 είναι €164 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Apple iPhone 11;
Το Apple iPhone 11 κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2019.
-
Διατίθεται το Apple iPhone 11 στα καταστήματα;
Ναι, το Apple iPhone 11 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Apple iPhone 11;
Το Apple iPhone 11 ζυγίζει περίπου 194 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Apple iPhone 11;
Η οθόνη του Apple iPhone 11 έχει διαγώνιο 6.1 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το Apple iPhone 11;
Το Apple iPhone 11 διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.